7 świetnych wtyczek do Sublime Text, które usprawnią Twoją pracę!

Dziś kontynuujemy temat, rozpoczęty w jednym z ostatnich wpisów, czyli dodatki do edytora Sublime Text 3. Wtedy były to motywy, dziś omówione zostaną wtyczki! 🙂

Poznasz dziś 7 najróżniejszych rozszerzeń, które sprawią, że Twoja praca stanie się znaczenie przyjemniejsza i bardziej efektywna. Zaczynajmy!

1. Package Control, czyli jak instalować wtyczki.

Działanie Package Control

Jest to narzędzie, które pozwala nam w bardzo prosty sposób dołączać wszelkie rozszerzenia. W celu zapoznania się ze sposobem jego instalacji, zapraszam Cię do wpisu o motywach. Tam wyjaśniłem wszystko krok po kroku 🙂

2. Emmet.

Działanie wtyczki Emmet

Tej wtyczki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Świetne narzędzie, które sprawia, że nasza praca staje się znaczenie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Swoją drogą na tej stronie możesz dowiedzieć się o wszystkich możliwościach, jakie oferuje Emmet.

3. Git.

Działanie wtyczki Git

Świetna wtyczka, która integruje nasz edytor z systemem kontroli wersji, jakim jest właśnie Git. Wystarczy wejść w konsolę Siblime’a (Ctrl + Shift + P lub Cmd + Shift + P) i już można cieszyć się wszystkimi poleceniami znanymi z Gita, w naszym edytorze!

4. Minify.

Działanie wtyczki Minify

Kolejne rozszerzenie, które przenosi funkcjonalności innych programów prosto do naszego edytora! Wystarczy wejść w konkretny plik, wybrać z menu kontekstowego (po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy) odpowiednią opcję albo wcisnąć jedną z następujących kombinacji klawiszy:

 • Ctrl + Alt + M (Cmd + Alt + M dla Maców) – w ten sposób minifikujemy zawartość konkretnego pliku.
 • Ctrl + Alt + Shift + M (Cmd + Alt + Shift + M dla Maców) – z kolei tak możemy nasz kod upiększyć.

5. Placeholders.

Działanie wtyczki Placeholders

Rozszerzenie to pozwala nam na bardzo szybkie tworzenie tzw. dummy contentu, czyli przykładowych grafik oraz tekstu. Całość posiada relatywnie dużo opcji oraz działa w bardzo prosty sposób na zasadzie podpowiedzi do kodu.

6. ColorPicker.

Działanie wtyczki ColorPicker

Bardzo prosty dodatek, który po wciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl + Shift + C (Cmd + Shift + C na Macu) ukazuje nam nowe okienko, z którego możemy pobierać kolory.

7. Advanced​NewFile.

Działanie wtyczki AdvanceNewFile

Ostatni już dodatek, który potrafi znacznie usprawnić proces tworzenia nowych plików w naszym projekcie. Wszystko odbywa się z poziomu konsoli, którą wywołujemy za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + Alt + N (Cmd + Alt + N dla Maców).

Podsumowanie.

Tak prezentuje się moje, bądź co bądź krótkie zestawienie najlepszych wtyczek do edytora tekstu, jakim jest Sublime Text 3. Mam nadzieję, że poznałeś dziś coś nowego!

Oczywiście jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, to zapraszam Cię do komentowania, a jeśli znasz kogoś, dla kogo ten artykuł mógłby okazać się pomocny, to będę bardzo wdzięczny, jeśli prześlesz go do niego 🙂

7 comments Add yours
 1. Sory że nie na temat artykułu.
  Wspominałeś że robisz strony internetowe. Mógłbyś pokazać jakieś zrobione przez ciebie projekty?

  Może zrobisz o tym jakiś artykuł?

  1. Dziękuję Ci Kordianie za ten komentarz, bo uświadomiłeś mi, że mam nic konkretnego do pokazania! Wszystkie strony, które tworzyłem cały czas nie są ukończone.

   W okolicach wakacji planowałem tworzyć coś w rodzaju portfolio i wtedy na pewno zajmę się organizacją wszystkich moich projektów. Oczywiście, gdy już powstanie, to się nim podzielę 😉

   Jeszcze raz Ci dziękuję, muszę się za to zabrać!

  1. Dziękuję Ci za ten komentarz!

   To prawda. Jednak nie można mu odmówić, że dalej jest jednym z najpopularniejszych edytorów kodu. Co do Visual Studio Code, to również jest świetny, sam z niego aktualnie korzystam. 🙂

   Jeszcze nigdy nie używałem tej wtyczki, muszę przetestować. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *